گزارش و اطلاعیه‌ی روان‌شناسی

تعرفه جلسه روان‌شناسی و مشاوره در سال ۱۳۹۷

تعرفه جلسه روان‌شناسی و مشاوره در سال ۱۳۹۷

همان‌گونه که می‌دانید تعرفه روان‌درمانی و جلسه روان‌شناسی و مشاوره، سالانه از سوی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره تعیین می‌شود. شوربختانه تعرفه سال ۱۳۹۷ با تاخیر در خرداد امسال تعیین شد. این تعرفه نشان‌دهنده‌ی این است که مردم در برابر خدمات روان‌شناسی و مشاوره‌ای که دریافت می‌کنند؛ چه مقدار هزینه می‌کنند. روان‌شناسان و مشاوران عزیز باید بر پایه‌ی اصول اخلاقی رفتار کنند و از مراجع، بیش از آن‌چه از سوی سازمان نظام روان‌شناسی تعیین شده پولی دریافت نکنند. یادآور می‌شوم این هزینه‌ها برای جلسات حضوری است و هزینه‌ی جلسه‌های مشاوره‌ی آنلاین و خدمات روان‌شناسی آنلاین را در برنمی‌گیرد.

تعرفه جلسه روان‌شناسی و مشاوره در سال ۱۳۹۷، هزینه خدمات روان‌شناس و مشاور

تعرفه‌ی جلسات روان‌درمانی و مشاوره در سال ۱۳۹۷ نسبت به تعرفه سال ۹۶ و  تعرفه سال ۹۵ تغییر چندانی نداشته است. تعرفه‌های نوشته شده برای یک جسله خدمات روان‌شناسی و مشاوره است. هر جلسه روان درمانی و مشاوره ۴۵ دقیقه است. قیمت‌های نوشته شده به ریال است. برای آگاهی بیش‌تر و فرستادن پیشنهاد و انتقادات با ایمیل سازمان نظام روان‌شناسی، info@pcoiran.ir نامه‌نگاری کنید.

کارشناسی ارشد

(غیر هیات علمی)

کارشناسی ارشد

مربی

دکتری

(غیر هیات علمی)

دکتری

استادیار

دکتری

دانشیار

دکتری

استاد

تهران ۶۰۰/۰۰۰ ۶۸۴/۰۰۰ ۸۷۶/۰۰۰ ۱/۰۴۴/۰۰۰ ۱/۲۰۰/۰۰۰۱/۳۸۰/۰۰۰
مراکز استان ۵۱۶/۰۰۰ ۶۰۰/۰۰۰ ۶۸۴/۰۰۰ ۸۷۶/۰۰۰ ۱/۰۴۴/۰۰۰۱/۲۰۰/۰۰۰
سایر شهرستان ها ۴۳۲/۰۰۰ ۵۱۶/۰۰۰ ۶۱۲/۰۰۰ ۶۸۴/۰۰۰ ۸۷۶/۰۰۰ ۱/۰۴۴/۰۰۰

۷ دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید.
  کامنتم به این بخش ربطی نداره.
  میشه لطفا درمورد رشته روانشناسی توی ایران و بازار کار و دانشگاه و اینکه چطور میتونیم توی این رشته موفق بشیم مطلب بزارین؟
  من سال دیگه باید انتحاب رشته کنم و بین روانشناسی و حقوق موندم لطفا راهنمایی کنید

 2. سلام.
  ببینید، فردی که مشکلی داره و اون مشکل شاید زندگیشو مختل کرده باشه قطعا نیاز به مشاور داره و چاره ایی دیگه جز رفتن پیش مشاور نداره. مشاوره هم با ۱ جلسه تکمیل نخاهد شد.. اینجا اگه یک نفر از نظر مالی تواناییشو نداشته باشه با این قیمت ها الان باید چکار کنه؟ شاید استعداداش به این خاطر سوخت بشه

  1. هزینه‌ی جلسات روان‌شناسی بالا نیست.
   مردم به سادگی برای بیماری‌های جسمانی هزینه می‌کنند. اما نمی‌خواهند برای پرداخت هزینه‌های بیماری و اختلالات روانی هزینه کنند. جدی نگرفتن سلامت روان و کمک نگرفتن از روان‌شناس برای مشکلات، زمینه‌ساز افزایش بروز اختلالات روانی، کاهش کیفیت زندگی و کاهش سلامت روان شده است.

 3. بنظر شما این معقوله؟
  فکر کنم خدمات رواندرمانی تحت پوشش بیمه ها هم نباشه درسته؟
  اگر هست چقدر از مبلغ کاشته میشه و اگر نیست بنظر شما با این اوضاع معیشتی و توان مالی اندک خانواده ها شدنیه که برای مشکلات زندگی به مشاور مراجعه کنیم؟ اونوقت پرداخت این مبالغ (که مطمئنا با یکی دو جلسه حل نمیشه و باید جلسات متعدد مراجعه کرد) باعث بروز مشکلات روانی برای پرداخت کننده میشه که 🙂
  اصلا شدنی نیست.
  جامعه از مشکلات روانی داره رنج میبره بعد هزینه روانکاو یا رواندرمانگر این همه بالا باشه.
  از ویزیت یه پزشک هم بیشتره

  1. هزینه‌ی جلسات بالا نیست. این نگرش مردم هست. مردم به سادگی برای بیماری‌های جسمانی هزینه می‌کنند. اما نمی‌خواهند برای پرداخت هزینه‌های بیماری و اختلالات روانی هزینه کنند. جدی نگرفتن سلامت روان و کمک نگرفتن از روان‌شناس برای مشکلات، زمینه‌ساز افزایش بروز اختلالات روانی، کاهش کیفیت زندگی و کاهش سلامت روان شده است. مردم می‌توانند از خدمات مشاوره رایگان بهزیستی بهره بگیرند. اما انتظار برخی از مردم دریافت خدمات عالی بدون پرداخت یا با پرداخت حداقلی است. آیا روان‌شناس و روانکاو در همین جامعه زندگی نمی‌کند؟ آیا روان‌شناس برای گذراندن زندگیش به پول نیاز ندارد؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

سوشیانت زوارزاده
من سوشیانت زوارزاده، آقای روان‌شناس، روانکاو و وب سایکولوژیست هستم.