اخبار روانشناسی

دوازدهمین روز روان‌شناسی سازمان ملل ۲۵ آوریل ۲۰۱۹ برگزار می‌شود

روز روان‌شناسی سازمان ملل

روز روان‌شناسی در سازمان ملل امسال برای دوازدهمین سال برگزار خواهد شد. سازمان ملل متحد، امسال در روز ۲۵ آوریل ۲۰۱۹ این روز را گرامی خواهد داشت. هر ساله در سازمان ملل و بسیاری از کشورها روز روان‌شناسی برگزار می‌شود. این روز فرصتی برای روان‌شناسی و روان‌شناسان است تا برای بهبود بهداشت و سلامت روان گام‌های ارزشمندی بردارند.

درباره‌ی دوازدهمین روز روان‌شناسی سازمان ملل ۲۵ آوریل ۲۰۱۹

همان‌گونه که گفتم سازمان ملل متحد در این روز برنامه‌هایی را پیرامون روان‌شناسی برگزار می‌کند. برنامه‌ی امسال سازمان ملل مشارکت روان‌شناختی برای دستیابی به برابری جنسی در سطح جهان است. هدف این برنامه این است که متخصصان روان‌شناسی با استراتژی و راهکارهای درست به حل چالش نابربری جنسیتی، دستیابی به برابری جنسیتی و توانمندسازی دختران و زنان در جهان کمک کنند. این مراسم در ۲۵ آوریل ۲۰۱۹، ساعت ۳ تا ۶ بعد از ظهر، در سالن همایش شماره ۲ سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار خواهد شد. سخنرانان این برنامه دکتر لیلیان کوماس دیاز (از دانشگاه جورج واشنگتن)، دکتر اولیویا اسپین (از دانشگاه ایالتی سن دیگو)، دکتر شلی گریب (از دانشگاه سنتا کروز) و دکتر ویرجینیا شی (از کالج گتیسبرگ) هستند. برای آگاهی بیش‌تر و نیز نام‌نویسی می‌توانید از وب‌سایت روز روان‌شناسی سازمان ملل متحد بازدید کنید. این برنامه به طور زنده از وب‌تلویزیون سازمان ملل پخش خواهد شد و می‌توانید آن را ببینید.

نماد روز روان‌شناسی در سازمان ملل

۹ اردیبهشت روز روان‌شناسی و روان‌شناس نیست

گروهی از روان‌شناسان و مشاوران از روی ناآگاهی به برگزاری از مراسم واکنش نشان داده‌اند و گفته‌اند که این روز روز روان‌شناسی نیست. و روز ۹ اردیبهشت را به عنوان روز روان‌شناس و مشاور جشن خواهند گرفت. در پاسخ به چنین کسانی باید بگویم که بهتر است جای ساز مخالف زدن، آگاهیشان را افزایش دهند! روز ۹ اردیبهشت در هیچ جایی به عنوان روز جهانی روان‌شناسی ثبت نشده است اما می‌توانیم این روز را روز ملی روان‌شناسی بدانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *