اخبار روانشناسیسازمان نظام روانشناسی و مشاوره

اطلاعیه فوری سازمان نظام روانشناسی: عضویت در سایت جدید و ارسال مجدد مدارک

در سال گذشته سایت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با تغییرات مهمی همراه بود و سایت جدیدی جایگزین گردید. عضویت در سایت جدید امکان‌پذیر نبود. روانشناسان برای ورود به صفحهٔ کاربری به سایت قدیم منتقل می‌شدند و می‌توانستند با شمارهٔ عضویت و رمز عبور به سایت وارد شوند. اما اکنون این روند تغییر یافته است. به گزارش روابط عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون سایت تکمیل شده و اعضای قدیمی نیز باید مجدد در این سایت عضویت خود را انجام دهند و ارسال مجدد مدارک نیز در سایت جدید صورت گیرد.

آموزش عضویت و ارسال مجدد مدارک در سایت سازمان نظام روانشناسی

روابط عمومی سازمان نظام روانشناسی در این باره اعلام داشت؛ رویکرد اصلی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ارائه خدمات به صورت غیر حضوری و الکترونیکی است. در همین راستا از اعضای سازمان (چه اعضای جدید و چه کسانی که در گذشته عضو بودند) درخواست می‌شود تا با مراجعه به بخش عضویت، برای تکمیل پروفایل کاربری شخصی و بارگذاری مدارک لازم اقدام فرمایند. 

در حال حاضر بخش کاربری سایت قدیم سازمان از دور خارج شده و در دسترس نیست. در نتیجه از نظر فنی پروفایل الکترونیکی کاربران معلق شده است. این مورد یکی از نقاط ضعف سازمان به شمار می‌رود و بهتر بود که به پایگاه دادهٔ سایت قبلی را در سایت جدید استفاده می‌کردند. استفاده از پایگاه داده (Database) این امکان را فراهم می‌نمود تا نیاز به عضویت مجدد نباشد. از سوی دیگر روند عضویت کاربران نیاز به تأیید از سوی سازمان دارد در نتیجه وقت کارمندان سازمان نیز برای تأیید هزاران حساب کاربری گرفته خواهد شد.

امکانات بخش عضویت سایت جدید سازمان نظام روانشناسی

 • اعلان (Notification)
 • پرونده الکترونیک
 • میز خدمت
 • امور مالی و پرداخت آنلاین
 • پشتیبانی آنلاین (تیکت)
 • پایگاه دانش

آموزش عضویت در سایت سازمان نظام روان‌شناسی

توجه داشته باشید اعضای قدیم نیز پیش از ورود به سایت نیاز به ثبت نام مجدد دارند. برای عضویت در سایت نخست به بخش ثبت نام اعضا بروید. در این مرحله باید اطلاعات زیر را وارد نمایید.

 • کد ملی به صورت کامل
 • شمارهٔ تلفن همراه
 • نام (به پارسی)
 • نام خانوادگی (به پارسی)
 • جنسیت
 • آخرین مدرک تحصیلی (آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده را انتخاب کنید. اگر دانشجوی دکتری هستید، کارشناسی ارشد را انتخاب نمایید)

پس از وارد کردن این موارد به گزینهٔ نوع عضویت می‌رسیم. در این‌جا اگر در سایت قدیم عضو بوده‌اید باید «کد عضویت» دارم را انتخاب نمایید. و اگر تاکنون در سازمان عضویت نداشتید باید گزینهٔ «عضو جدید هستم» را انتخاب کنید. سپس به پرسش تصادفی پاسخ دهید. در پایان دکمهٔ ثبت نام را فشار دهید.

عضویت اعضای قدیمی سازمان نظام روانشناسی
اعضای قدیمی سازمان نظام روانشناسی باید حتما گزینهٔ نوع عضویت را روی «کد عضویت دارم» تنظیم نمایند

اگر اطلاعات را به درستی وارد نمایید به مرحلهٔ بعد می‌روید و باید کدی که به موبایل شما فرستاده می‌شود را در کادر کد اعتبارسنجی بنویسید.

احراز هویت تلفن همراه - کد اعتبار سنجی

پس از این مرحله به بخش ورود هدایت می‌شوید و پیام موفقیت‌آمیز بودن احراز شمارهٔ تلفن همراه و ثبت نام را می‌بینید. اکنون می‌توانید برای ورود به سایت از کد ملی به عنوان نام کاربری و از شمارهٔ تلفن همراه به عنوان گذرواژه استفاده نمایید.

عضویت موفق در سایت سازمان

تکمیل اطلاعات شخصی در سایت سازمان نظام روانشناسی (اعضای قدیم و جدید)

اعضای قدیم و جدید پس از ورود به سایت از ستون کناری در بخش پرونده الکترونیک روی اطلاعات پرونده کلیک کنید. در این‌جا باید اطلاعات فردی را به درستی وارد نمایید. سپس در بخش پرونده الکترونیکی روی عکس پرسنلی کلیک نمایید. در این‌جا باید عکسی با کیفیت در ابعاد ۳x۴ یا ۶x۴ را بارگذاری نمایید. پس از بارگذاری عکس پرسنلی باید به بخش مدارک پرونده رفته و مدارک مورد نیاز را با کیفیت مناسب و حجم حداکثر 500kb بارگذاری نمایید. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 • تصویر صفحهٔ اول شناسنامه
 • اسکن صفحهٔ دوم شناسنامه
 • تصویر صفحهٔ سوم شناسنامه
 • اسکن کارت ملی
 • تصویر مدرک کارشناسی
 • اسکن مدرک کارشناسی ارشد

تکمیل نهایی عضویت اعضای قدیم

پس از آن‌که تمام مدارک را به درستی بارگذاری نمودید باید درخواست احراز عضویت (تأیید عضویت) را برای سازمان نظام روان‌شناسی ارسال کنید. برای انجام این کار در ستون کناری روی گزینهٔ میز خدمت بروید و بخش احراز عضویت را انتخاب کنید. در این بخش با وارد کردن کد عضویت و تصویر کارت عضویت می‌توانید درخواست تأیید نهایی را برای سازمان بفرستید. سپس منتظر بمانید تا سازمان فرآیند تأیید را به انجام رساند. این فرآیند ممکن است چند روز طول بکشد.

احراز عضویت اعضای قدیمی سازمان نظام روانشناسی
فرم درخواست احراز عضویت اعضای قدیمی سازمان نظام روان‌شناسی

تکمیل نهایی عضویت اعضای جدید

با تکمیل مراحل قبلی عضویت و ارسال مدارک باید درخواست عضویت جدید (تأیید عضویت) را برای سازمان نظام روان‌شناسی ارسال کنید. برای انجام این کار در ستون کناری روی گزینهٔ میز خدمت بروید و بخش عضویت جدید را انتخاب نماید. در این بخش تیک گزینه تآیید صحت اطلاعات را بزنید و درخواست تأیید نهایی را برای سازمان بفرستید. اکنون باید منتظر بمانید تا سازمان فرآیند تأیید را به انجام رساند. این فرآیند ممکن است چند روز طول بکشد. در صورت وجود نقص در پرونده، به شما اطلاع رسانی خواهد شد و بایستی موارد نقص پرونده را برطرف نمایید. در صورت تأیید پرونده الکترونیک و درخواست عضویت شما توسط کارشناسان، صورتحساب مالی جهت پرداخت حق عضویت به صورت آنلاین برای شما صادر و قابل پرداخت خواهد بود.

درخواست تأیید عضویت اعضای جدید سازمان نظام روانشناسی
فرم درخواست تأیید عضویت اعضای جدید سازمان نظام روان‌شناسی
5/5 - (4 امتیاز)

پاسخ دهید

سوشیانت زوارزاده
من سوشیانت زوارزاده، آقای روان‌شناس، روانکاو و وب سایکولوژیست هستم.