اخبار روانشناسی, اختلال طیف اتیسم

سامانه کشوری مشاوره اتیسم ۴۸۰۸۵ راه‌اندازی شد

راه‌اندازی سامانه‌ی کشوری مشاوره‌ی اتیسم، یکی از رخدادهای خوبی است که در فروردین ۱۳۹۶ به انجام رسیده است. در راستای برنامه‌های ویژه‌ی ماه جهانی اتیسم، سامانه‌ی کشوری مشاوره اتیسم از ۲۰ فرودین ۱۳۹۶ کار خود را آغاز خواهد کرد. این سامانه‌ی تلفنی رایگان با شماره‌ی ۴۸۰۸۵ در دسترس مردم عزیز ایران خواهد بود.

سامانه‌ی کشوری مشاوره‌ی اتیسم ۴۸۰۸۵

سامانه مشاوره تلفنی اتیسم با تلاش‌های انجمن خیریه اتیسم ایران راه‌اندازی شده است. این انجمن سال‌هاست در زمینه‌ی افزایش آگاهی خانواده‌ها درباره‌ی اختلال اتیسم و نیز درمان کسانی که دچار این اختلال روانی هستند تلاش می‌کند. سامانه‌ی تلفنی مشاوره‌‌ی اتیسم برای پاسخگویی به پرسش‌های تخصصی خانواده‌های دارای فرزند طیف اتیسم در زمینه‌ی کاردرمانی، گفتاردرمانی، روان‌شناسی و تجارب والدین راه‌اندازی شده است تا به افزایش دانش و آگاهی عمومی درباره‌ی اتیسم کمک کند. مشاوره تلفنی اتیسم با شماره‌ی ۴۸۰۸۵ شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ در دسترس ایرانیان عزیز خواهد بود.

در سال گذشته انجمن اتیسم ایران طرح ویزیت رایگان کودکان اتیسم را به انجام رساند که خانواده‌های بسیاری از این خدمات رایگان بهره‌مند شدند. امیدواریم تلاش و پشتکار انجمن اتیسم ایران هم‌چنان دنباله داشته باشد تا بیننده و گزارشگر رویدادهای این انجمن باشیم.

به یاد بسپارید اتیسم اختلال روانی است که درمان‌پذیر است پس هرگز ناامید نشوید.

سامانه‌ی کشوری مشاوره‌ی اتیسم ۴۸۰۸۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *