اخبار روانشناسی

دهمین روز روان‌شناسی سازمان ملل ۲۰ آوریل ۲۰۱۷ برگزار می‌شود

روز روان‌شناسی سازمان ملل

روز روان‌شناسی در سازمان ملل امسال برای دهمین سال برگزار خواهد شد. سازمان ملل متحد، امسال در روز ۲۰ آوریل ۲۰۱۷ این روز را گرامی خواهد داشت. هر ساله در سازمان ملل و بسیاری از کشورها روز روان‌شناسی برگزار می‌شود. این روز فرصتی برای روان‌شناسی و روان‌شناسان است تا برای بهبود بهداشت و سلامت روان گام‌های مهمی بردارند.

درباره‌ی دهمین روز روان‌شناسی سازمان ملل ۲۰ آوریل ۲۰۱۷

همان‌گونه که گفتم سازمان ملل متحد در این روز برنامه‌هایی را پیرامون روان‌شناسی برگزار می‌کند. برنامه‌ی امسال سازمان ملل درباره‌ی ترویج احساس خوب بودن در قرن ۲۱ است. این خوب بودن، مشارکت روانی در زمینه‌ی اجتماعی، اقتصادی و چالش‌های زیست‌محیطی را در برمی‌گیرد. این مراسم در ۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۳ تا ۶ بعد از ظهر، در اتاق همایش شماره ۴ سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار خواهد شد. در فهرست سخنرانان، نام‌ دکتران روان‌شناسی همچون مینو همتی، ان ماستن، داگ عمان و گوستاو گونزالز به چشم می‌خورد. برای آگاهی بیش‌تر و نیز نام‌نویسی می‌توانید از وب‌سایت روز روان‌شناسی سازمان ملل متحد بازدید کنید.

نماد روز روان‌شناسی در سازمان ملل

برگزاری روز روان‌شناسی سازمان ملل ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ در ایران

روز روان‌شناسی سازمان ملل در ایران نیز همانند بسیاری از کشورها برگزار خواهد شد. دانشگاه شهید بهشتی، سازمان بهزیستی، مجموعه‌ی انجمن‌های علمی روان‌شناسی و مشاوره ایران در برگزاری این روز سهمی داشته‌اند. روز جهانی روان‌شناسی پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶، ساعت ۴ تا ۸ بعد از ظهر، در مرکز همایش‌های بین‌المللی ابوریحان بیرونی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد. این سالن نزدیک به ۶۰۰ نفر ظرفیت دارد و شرکت روان‌شناسان و مشاوران آزاد و رایگان است.

۹ اردیبهشت روز روان‌شناسی و روان‌شناس نیست

گروهی از روان‌شناسان و مشاوران از روی ناآگاهی به برگزاری از مراسم واکنش نشان داده‌اند و گفته‌اند که این روز روز روان‌شناسی نیست. و روز ۹ اردیبهشت را به عنوان روز روان‌شناس و مشاور جشن خواهند گرفت. در پاسخ به چنین کسانی باید بگویم که بهتر است جای ساز مخالف زدن، آگاهیشان را افزایش دهند! روز ۹ اردیبهشت در هیچ جایی به عنوان روز جهانی روان‌شناسی ثبت نشده است.

2 دیدگاه در “دهمین روز روان‌شناسی سازمان ملل ۲۰ آوریل ۲۰۱۷ برگزار می‌شود

  1. دانلود آهنگ بختیاری گفت:

    سایت‌تون قالب خیلی ساده ، جالب و همینطور تاثیرگزار هستش، خودتون درست کردید؟ میتونید راهنمایی کنید چجوری میتونم یه همچین قالبی درست بکنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *