اخبار روانشناسی, سازمان نظام روانشناسی و مشاوره

خدمات بیمه پایه و تکمیلی خدمات روان‌شناسی و مشاوره به تصویب مجلس رسید

تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روان‌شناسی و مشاوره؛ خدمات بیمه پایه و تکمیلی خدمات روان‌شناسی و مشاوره به تصویب مجلس رسید.

تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روان‌شناسی و مشاوره نیازی بود که سال‌ها در ایران احساس می‌شد. بسیاری از مردم تعرفه‌های خدمات روان‌شناسی و روان‌درمانی را بالا می‌دانند و می‌گویند توانایی پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارند. البته پیش‌تر در این‌باره توضیح دادم که تعرفه‌های خدمات روان‌درمانی در ایران بالا نیست. از این‌ها که بگذریم هر کشوری هنگامی می‌تواند به کیفیت بهداشت خود افتخار کند که خدمات بهداشتش برای مردم رایگان باشد. اگر هم توانایی رایگان کردن بهداشت در سطح کشوری را ندارد با کمک بیمه هزینه‌های درمانی را بکاهد. اما آیا هم‌چنان داستان خدمات بیمه پایه و تکمیلی روان‌شناسی و مشاوره به سرانجام نمی‌رسد؟ آیا خدمات روان‌شناسی و مشاوره تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

خدمات بیمه پایه و تکمیلی خدمات روان‌شناسی و مشاوره

دغدغه‌ی پرداخت هزینه‌های خدمات روان‌درمانی، روان‌شناسی و مشاوره همیشه همراه مراجعان کشورمان است. شوربختانه سلامت روان و بهداشت روانی در ایران جدی گرفته نمی‌شود و دولتمردان گمان می‌کنند که مسئله‌ی چندان مهمی نیست. همین جدی نگرفتن‌ها زمینه را برای کاهش سلامت روان و افزایش افسردگی در کشور فراهم آورده تا جایی که آمارهای جهانی نشان می‌دهد که ایران یکی از غمگین‌ترین کشورهای جهان است. بار دیگر تلاش‌ها برای این‌که خدمات روان‌‌شناسی و مشاوره زیر چتر بیمه پایه و تکمیلی جای گیرد انجام شد؛ و این بار نتیجه داد. سرانجام خدمات بیمه پایه و تکمیلی برای خدمات روان‌شناسی و مشاوره به تصویب مجلس رسید.

 تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روان‌شناسی و مشاوره چیزی بود که مردم ایران و جامعه‌ی روان‌شناسی سال‌ها چشم به راهش بودند که به سرانجام خواهد رسید. این رخداد زمینه را برای بهبود بهداشت و سلامت روان در ایران فراهم می‌کند. این رخداد فرخنده را به مردم ایران و جامعه‌ی روان‌شناسی شادباش می‌گوییم. آرزوی گروه آقای روان‌شناس برای همه‌ی مردم ایران شادمانی و آرامش در زندگیست.

2 دیدگاه در “خدمات بیمه پایه و تکمیلی خدمات روان‌شناسی و مشاوره به تصویب مجلس رسید

  1. گلبرگ گفت:

    سلام، براى پوشش كامل جلسات روانكاوى كه تعداد جلساتش همونطور كه مى دونيد خيلى زياده و جلسه اى ٢٠٠ هزار تومان هست، از چه بيمه تكميلى مى تونم استفاده كنم؟ اصلا بيمه اى هست كه اين نوع ويزيت رو پوشش بده؟

    1. شوربختانه بیمه‌ها حمایت درستی ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *