روانکاوی, کتاب و مجله

دانلود کتاب موسی و یکتاپرستی (Moses and Monotheism) زیگموند فروید

کتاب موسی و یکتا پرستی زیگموند فروید - Moses and Monotheism

کتاب موسی و یکتاپرستی (Moses and Monotheism) یکی از کتاب‌هایی است که زیگموند فروید، پدر روانکاوی در سال ۱۹۳۷ آن‌ را نوشت. زیگموند فروید در خانواده‌ای یهودی زاده شد. فروید با نگارش کتاب موسی و یکتاپرستی حمله‌ای سخت به باورهای یهودیان و قوم بنی اسرائیل می‌کند. فروید در این کتاب احتمال می‌دهد که موسی پیامبر بزرگ یهودیان، اشراف‌زاده‌ای مصری باشد نه از بنی اسرائیل. پس از نگارش این کتاب یهودیان و مخالفان فروید واکنش سختی به او نشان دادند. مخالفان فروید کتاب موسی و یکتاپرستی را نوشته‌ای خیال‌پردازانه خواندند و بر این باور بودند که دلایل نوشته شده از سوی فروید در این کتاب، اعتبار و ارزش علمی ندارد.

دربارهٔ کتاب موسی و یکتا پرستی زیگموند فروید – Moses and Monotheism

این کتاب را می‌توانیم دنبالهٔ کتاب توتم و تابو که فروید در سال ۱۹۱۳ نوشت بدانیم. فروید در این کتاب با باور یهودیان و کتالب مقدس مخالفت می‌کند. او موسی را اشراف‌زاده‌ای مصری می‌داند که از پیروان آتون (یکی از خدایان مصری) است. هنگامی که امپراتوری فرعون و پایه‌های باور مصریان به آتون سست می‌شود موسی برای پاسداری از آتون، باورهای کهن را به قوم یهود که در آن روزگار در مصر زندگی می‌کردند منتقل می‌کند. زیگموند فروید می‌نویسد: «موسی تنها پیروان نزدیکش را در هنگام ناآرامی‌های پس از آخناتون به آزادی راهنمایی می‌کند ولی آن‌ها پس از شورش او را می‌کشند و سپس با قبیلهٔ یکتاپرست دیگری به نام مدین ترکیب می‌شوند. آن‌ها سال‌ها پس از کشتن موسی پشیمان شده و در آرزوی بازگشت موسی برای نجات بنی اسرائیل مفهوم منجی را ابداع کردند». فروید بر این باور است که احساس گناه ناشی از قتل موسی به نسل‌های بعد منتقل شده و در نهایت منجر به پیدایش دین یهودیت می‌شود.

دانلود کتاب موسی و یکتاپرستی زیگموند فروید با کیفیت بالا به صورت PDF

می‌توانید ترجمهٔ پارسی کتاب موسی و یکتاپرستی را هم‌اکنون از سایت ما خریداری کنید. ما کیفیت و اصالت نوشته‌های این کتاب را تأیید می‌کنیم.

قیمت اصلی: 15000 تومان

قیمت نهایی با تخفیف ویژه: ۷۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *