روانکاوی, کتاب و مجله

دانلود کتاب توتم و تابو (Totem and Taboo) نوشتهٔ زیگموند فروید

کتاب توتم و تابو – Totem and Taboo

کتاب توتم و تابو (Totem and Taboo) یکی از جنجال‌برانگیزترین کتاب‌های زیگموند فروید پدر روانکاوی است. زیگموند فروید در سال ۱۹۱۳ این کتاب را نوشت و در آن به روانکاوی در زمینه‌ی باستان‌شناسی، انسان‌شناسی و دین‌پژوهی پرداخت. این کتاب با الهام گرفتن از کارهای ویلهلم وونت و کارل گوستاو یونگ برای نخستین بار در مجله‌ی Imago (سال ۱۹۱۲ و ۱۹۱۳) منتشر شد: ترس از رابطه نامشروع با محارم، تابو و دوگانگی عواطف،‌ اﻋﺘﻘﺎد ﺑﻪ ﺗﺄﺛﻴﺮ ارواح، ﺟﺎدو و ﻗﺪرت ﻣﻄﻠﻖ ذﻫﻨﻴﺎت، بازگشت دوره‌ی کودکی توتمیسم. در این نوشته شما را با این کتاب آشنا می‌کنم. هم‌چنین می‌توانید ترجمه فارسی کتاب را با کلیک روی دکمهٔ خرید از سایت ما با کیفیت بالا و بدون سانسور خریداری کنید.

دانلود کتاب توتم و تابو

کتاب توتم و تابو (Totem and Taboo) نوشتهٔ زیگموند فروید پدر روانکاوی

این کتاب یکی از برجسته‌ترین کتاب‌هایی است که فروید در آن به بررسی تحلیلی زندگی بشر می‌پردازد. در کتاب توتم و تابو  فروید به انسان‌شناسی از دریچه‌ی نگاه روانکاوی می‌پردازد. فروید علاقهٔ زیادی به انسان‌شناسی اجتماعی داشت و بخشی از وقتش را نیز صرف مطالعه پیرامون باستان‌شناسی و پیش از تاریخ می‌کرد. در نگارش توتم و تابو کارهای ویلهلم وونت و کارل یونگ نقش محرک را ایفا کردند. کتاب توتم و تابو نخستین بار به آلمانی و با نام Totem Und Taboo به چاپ رسید و سپس به انگلیسی و زبان‌های دیگر منتشر شد. توتم و تابو  دارای ۴ فصل است.

  1. ترس از رابطه نامشروع با محارم
  2. تابو و دوگانگی عواطف
  3. اﻋﺘﻘﺎد ﺑﻪ ﺗﺄﺛﻴﺮ ارواح، ﺟﺎدو و ﻗﺪرت ﻣﻄﻠﻖ ذﻫﻨﻴﺎت
  4. بازگشت دورهٔ کودکی توتمیسم

چکیدهٔ کتاب توتم و تابو – نویسنده: زیگموند فروید

فروید بر این باور بود که انسان نخستین، در دستهٔ آغازین زندگی می‌کرده است. این دسته یک نر (پدر) نیرومند به عنوان رهبر و شماری از ماده‌های (زنان) در انحصار او را در برمی‌گرفت. این پدر نیرومند پسرانش را از ماده‌ها دور نگه می‌داشت. روزی پسران با هم متحد شدند و پدر را کشتند و کالبدش را خوردند. آن‌ها بر این باور بودند که با خوردن جسد پدرشان، نیرو و توانایی او را به دست می‌آورند. با گذشت زمان پسران از کرده‌ٔ خود پشیمان شدند و ۲ قانون و ممنوعیت را به صورت قراردادی پدید آوردند. یکی این که نمادی به شکل حیوان را به جای پدر گذاشتند؛ این نماد، توتم است. برادران خوردن حیوان توتمی را حرام و گناه دانستند. دوم این که ازدواج درون گروهی را حرام کردند (تابو) و با خودداری از ماده‌های آزاد شده، از دستاورد پیروزیشان چشم پوشی کردند. این تابو تا به امروز نیز دنباله داشته است.

این قانون‌ها برای این پدید آمدند که دیگر کسی دست به پدرکشی نزدند.  .باید گفت عقدهٔ اودیپ نیز از همین پدر کشی نخستین سرچشمه می‌گیرد و ترس‌های گوناگون که از آغاز در کودکان پدید می‌آید پایه‌های کودکانهٔ توتمیسم است.  رقابت با پدر در عشق ورزیدن نسبت به مادر، کودک را به جا‌به‌جایی ترس و کینه‌اش از پدر به یک حیوان وا می‌دارد. این برداشت را در صورتی می‌توان پذیرفت که دیدگاه لامارک مبنی بر موروثی شدن ویژگی‌هایی که  انسان از راه تجربه به دست می‌آورد را قبول کنیم.

دانلود کتاب توتم و تابو با کیفیت بالا به صورت PDF

می‌توانید ترجمهٔ فارسی کتاب توتم و تابو را هم‌اکنون از سایت ما خریداری کنید. ما کیفیت و اصالت نوشته‌های این کتاب را تایید می‌کنیم.

قیمت اصلی:۱۰۰۰۰ تومان 

قیمت نهایی با تخفیف ویژه: ۵۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *