اخبار روانشناسی, فیلم روانشناسی

فیلم پیام رئیس انجمن روان‌شناسی آمریکا به روان‌شناسان ایران

فیلم سخنرانی رئیس انجمن روان‌شناسی آمریکا برای روان‌شناسان ایران در سال ۲۰۱۷

همان‌گونه که می‌دانید امسال در ۲۰ آوریل ۲۰۱۷، دهمین روز روان‌شناسی سازمان ملل جشن گرفته شد. این رویداد، هم‌زمان در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می‌شود. در ایران نیز این رویداد در ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ برگزار شد که بازتاب بسیار خوبی داشت. در همین زمینه دکتر آنتونیو پوانته رئیس انجمن روان‌شناسی آمریکا APA، پیامی به صورت ویدیویی برای روان‌شناسان ایران فرستاد. در این‌جا متن پیام آنتونیو پوانته و نیز فیلم آن را خواهید دید.

متن پیام رئیس انجمن روان‌شناسی آمریکا APA به روان‌شناسان ایران در سال ۲۰۱۷

سلام علیکم

روز خوش

من آنتونیو پوانته رئیس انجمن روان‌شناسی آمریکا در سال ۲۰۱۷ هستم. من از سوی ۱۲۰ هزار عضو این انجمن و از سوی همه‌ی روان‌شناسان ایالات متحده آمریکا در دهمین سالانه روز روان‌شناسی در سازمان ملل متحد، این افتخار را دارم که برای شما یک رویداد (منظور دهمین مراسم روز روان‌شناسی در سازمان ملل است) پر از دستاورد را آرزو کنم. رویدادی که نام آن بهبود بهزیستی در سده‌ی ۲۱، مشارکت روان‌شناسی در زمینه‌ی چالش‌های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی است. امروز در سال ۲۰۱۷، ما دهمین سالانه‌ی روز روان‌شناسی و صد و بیست و پنجمین سالگرد بنیان‌گذاری انجمن روان‌شناسی آمریکا را جشن می‌گیریم.

چندین رویداد همسو در سراسر جهان در حال برگزاری است. ما خوشحالیم که بیان کنیم کاری که شما در ایران در روز روان‌شناسی انجام می‌دهید، هدفش این است که نقش سلامت روان را به عنوان کلید سلامت همه‌ی انسان‌ها بازآفرینی و برجسته کند و بر نقش جهانی روان‌شناسی بر همگان تاکید کند.

تا جایی که من می‌دانم روان‌شناسی در ایران، بستری برای مکتب‌های روان‌شناسی بوده و جنبه‌ی کاربردی دارد که این تا اندازه‌ای متفاوت از وضعیت روان‌شناسی در ایالات متحده آمریکا است. با این حال، در شرایطی که دگرگونی‌های قرن بیستم را می‌بینیم؛ زیبایی پیشینه و فرهنگ شما چشم‌انداز روان‌شناسی در ایران را گسترده‌تر می‌کند.

من آرزو داشتم که در مراسم کشورتان و در کنارتان باشم. البته قصد دارم در فعالیت‌های سال آینده‌ی شما شرکت کنم. من بر این باورم که روان‌شناسی می‌تواند شکاف میان کشورها و فرهنگ‌ها را از میان بردارد. قرار است با هم به درکی بهتر از یک‌دیگر و جهانی که در آن زندگی می‌کنیم برسیم و به تفاهم و دوستی مردم کمک کنیم.

از سوی انجمن روان‌شناسی آمریکا APA و همه‌ی اعضای این سازمان، و به ویژه سهم خودم به عنوان ریاست این سازمان، برای شما یک رویداد بسیار موفقیت‌آمیز را آرزو می‌کنم. مشتاقانه در انتظار همکاری با شما و دیدارتان از نزدیک هستم. تا آن هنگام، خداحافظ.

 

فیلم سخنرانی رئیس انجمن روان‌شناسی آمریکا برای روان‌شناسان ایران در سال ۲۰۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *