کتاب و مجله

کتاب زمینه روان‌شناسی اتکینسون و هیلگارد

کتاب زمینه‌ی روان‌شناسی اتکینسون و هیلگارد یکی از کتاب‌هایی است که بسیاری از دانش‌آموختگان روان‌شناسی در جهان آن را خوانده‌اند. نخستین نگارش این کتاب در سال ۱۹۵۳ به دست ریچارد اتکینسون، ارنست هیلگارد و ریتا هیلگارد انجام شد و ادوارد اسمیت آن را ویرایش کرد. اتکینسون و هیلگارد روان‌شناس و استاد دانشگاه استنفورد بودند و پژوهش‌های بسیاری در زمینه‌ی کاربرد هیپنوتیزم انجام دادند. کتاب زمینه‌ی روان‌شناسی را می‌توان یکی از بهترین آثار این دو روان‌شناس بزرگ دانست.

کتاب زمینه‌ی روان‌شناسی اتکینسون و هیلگارد

معرفی کتاب زمینه‌ی روان‌شناسی اتکینسون و هیلگارد

نگارش اصلی این کتاب به زبان انگلیسی است و تاکنون به زبان‌های گوناگون فرانسه، اسپانیایی، آلمانی، پرتقالی، ایتالیایی، عبری، پارسی، چینی و ژاپنی ترجمه شده است. کتاب زمینه‌ روان‌شناسی در برخی از دانشگاه‌ها به دانشجویان روان‌شناسی تدریس می‌شود این کتاب یکی از کتاب‌هایی است که برخی از استادان دانشگاه‌های ایران در دوره‌ی کارشناسی به تدریس آن می‌پردازند. درون مایه و متن این کتاب بسیار روان است و کسانی که دانشجوی روان‌شناسی نیستند نیز می‌توانند آن را بخوانند و از نوشته‌های باارزش آن بهره‌مند شوند. از سال ۱۹۵۳ که نخستین نگارش این کتاب چاپ شد، ویرایش و بازبینی‌هایی روی این کتاب انجام و نوشته‌های آن بر پایه‌ی پژوهش‌های روان‌شناسی به‌روز شده است. ویرایش ۱۵ این کتاب در سال ۲۰۰۹ و شانزدهمین ویرایش آن در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است.

این کتاب سرفصل‌های بسیار جذابی دارد که هر علاقه‌مندی به روان‌شناسی را به سوی خود می‌کشاند و با خواندن آن می‌توانید پیرامون ماهیت و چیستی روان‌شناسی، پایه‌های زیست‌شناختی روان‌شناسی، رشد روان‌شناختی، حافظه، یادگیری، انگیزش، زبان و اندیشه، شخضصیت، اختلالات روان‌شناختی، درمان اختلالات روانی و … اطلاعات جالبی به دست آورید.اگر روان‌شناس نیستید ولی دوست دارید درباره‌ی روان‌شناسی آگاهی‌های جالبی به دست آورید این کتاب را بخوانید. این کتاب چند ترجمه‌ی پارسی دارد که ترجمه‌ی انجام شده به دست دکتر گنجی یکی از بهترین ترجمه‌های این کتاب است.

4 دیدگاه در “کتاب زمینه روان‌شناسی اتکینسون و هیلگارد

 1. محمد برادفوردی گفت:

  سلام آقای روانشناس
  آیا می توانید سایت یا کانالی رو معرفی بفرمایید که کتابهای معروف و آموزشی و اصلی روانشناسی و مشاوره را بتوان از آنجا دانلود کرد؟

  1. ما بخشی جهت فروش کتاب داریم با ما در این زمینه گفت‌و‌گو کنید

 2. مریم گفت:

  سلام. به چه صورت میتونم کتاب هیلگارد رو سفارش بدم..؟

  1. از سایت انتشارات‌ها می‌تونید به صورت آنلاین سفارش بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *